Razem się bawimy, razem się kształcimy
Zajęcia dodatkowe

Serdecznia zapaszamy na zajęcia dodatkowe

  W naszym Zespóle prowadzone są liczne zajęcia dodatkowe, pozwalające naszym uczniom na rozwijanie ich zainteresowań i pasji, a także wspierające i stymulujące ich rozwój.
Dzięki doskonałej pracy kadry pedagogicznej zatrudnionej w naszej placówce zajęcia te stają się kolejnym miejscem gdzie dzieci czują się dobrze i osiągają sukces.

Serdecznie zpraszamy wszystkich chętnych na zajęcia:
Koła Muzycznego
Koła Plastycznego,
Koła młodych komputerwców,
Zespołu Tanecznego GWIAZDY

KOŁO MUZYCZNE

Od wielu lat w naszej szkole działa koło muzyczne prowadzone przez p. Dorotę Żiżka, w ramach którego odbywają się zajęcia zespołu wokalnego. W zajęciach uczestniczą uczniowie SP i Gimnazjum, zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Dzięki tym zajęciom rozwijamy swoje pasje i talenty. Swoim śpiewem uświetniamy różne imprezy na terenie szkoły, ale i tez występujemy poza nią np. w Przeglądzie Zespołów Artystycznych "Lajkonik", Przeglądach Grup Jasełkowych i Kolędniczych czy tez w konkursach karaoke organizowanych przez inne placówki specjalne. Nasza praca w zespole polega nie tylko na przygotowaniach repertuaru dla różnych szkolnych potrzeb, ale przede wszystkim na zabawie i na czerpaniu przyjemności ze wspólnego muzykowania.

ZESPÓŁ TANECZNY GWIAZDY

W naszej szkole od kilku lat działa koło taneczne " Gwiazdy". Zajęcia prowadzą mgr B. Mirocha ( logopeda) i mgr B. Czyżycka ( nauczyciel wychowania fizycznego ). "Gwiazdy" to uczennice szkoły podstawowej, gimnazjum, a w tym roku szkolnym również dzieci z zespołów terapeutycznych. Dlaczego właśnie taniec? Bo wyzwala u dzieci pozytywne uczucia, reguluje napięcia nerwowe. Poprzez ruch taneczny uczniowie wyzbywają się kompleksów, zahamowań, otwierają się na świat, są spontaniczne i często odnajdują miejsce w grupie rówieśniczej. Taniec sprzyja sprawności psychoruchowej organizmu. W swoim repertuarze mamy tańce integracyjne, dyskotekowe, ludowe, ale najbardziej lubimy tańce z pomponami. "Gwiazdy" tańczą nie tylko w szkole, uświetniając uroczystości, również odnosimy sukcesy poza nią ( I miejsce w Przeglądzie Form Artystycznych Szkół Specjalnych w Wieliczce, I miejsce w Przeglądzie Zespołów Cheelrederek w Nowej Hucie, występy na Rynku Głównym ( Dni Nauki i Techniki) oraz z okazji Dni Podgórza). W ubiegłym roku odbyły się również warsztaty taneczne " Taniec z gwiazdami", które stały się wielką szkolną atrakcją, tańczyły nie tylko dzieci, ale i nauczyciele.

KOŁO MŁODYCH KOMPUTEROWCÓW

Zapraszamy na zajęcia koła młodych komputerowców. Nie musisz być "orłem" z informatyki, żeby na nie przychodzić. Razem będziemy się uczyć jak można lepiej i ciekawiej wykorzystywać komputery. Przekonacie się, że można z nimi spędzić ciekawie czas nie korzystając przy tym z żadnych gier. Zajęcia odbywają się na drugiej godzinie lekcyjnej w każdy czwartek. Opiekunem koła jest pani Krystyna Wal

KLUB PRZYJACIÓŁ TEATRU

W naszej szkole zawiązał się "Klub Przyjaciół Teatru". W skład klubu weszli wszyscy uczniowie szkoły podstawowej. Postanowili oni w każdym miesiącu odwiedzić teatr. W dniu 20 września odbyło się pierwsze spotkanie Klubu. Byliśmy w teatrze "Groteska" na przedstawieniu pt. "Baśń o Dobrym Kopciuszku i Złych Siostrach".
Było wspaniale. Planujemy kolejne wizyty.

KOŁO PLASTYCZNE

W naszym Zespole Szkół powstało również "Koło Plastyczne". Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek w godzinach: 13.45-14.45, sala nr 18, I piętro.
Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Opiekunem Koła jest pani Małgorzata Seidler.


Aby obejrzeć fotografie kliknij na miniaturkę poniżej.